کل مطالب سایت
همین الان کمک کنید

یاس – یاسر بختیاری

یاسر بختیاری از خوانندگان موسیقی رپ ایرانی است. وی در ۳۰ خرداد ۱۳۶۱ در تهران متولد شد او در سن ۱۶ سالگی ابتدا با گوش دادن به موسیقی رپ کار خود را آغاز کرد و این زمانی بود که پدرش از سفرهای تجاری اش از آلمان برگشت و برای او آخرین سی دی توپاک شکور و سایر موسیقی های هیپ هاپ را آورد . پس از مرگ ناگهانی پدرش ، یاس با پذیرش مسئولیت خانواده و مراقبت از آنها مواجه شد . با بدهی هایی که پدرش برجا گذاشته بود به سختی قادر بود که از عهده خانواده و مخارج زندگی بر آید .

یاس در سن ۱۸ سالگی مجبور شد تمام آرزو های دانشگاه خود را کنار بگذارد و دانشگاه را ترک کند و شروع به کار نمود تا از کل خانواده حمایت نماید . این مقارن با زمانی بود که او شروع به نوشتن شعر نمود و سپس شعرها رابه موسیقی تبدیل کرد . این اولین راهی بود که او را با ذهن و فکر پدرش نزدیک می‌کرد . پس از زلزله بم در ایران ، یاس از جان باختن بسیاری از مردم ایران ( تقریباً ۵۰ هزار نفر ) در این حادثه ، به شدت ناراحت شد و او آهنگ ” بم ” را برای اولین بار نوشت و این آغاز حرفه خوانندگی او بود . او تشخیص داد که از طریق موسیقی رپ می‌تواند به مردم نزدیک شود و می‌تواند به سادگی و ساده تر از تمام فرم های موسیقی که فقط شامل چند دسته خواننده و شعر است تمام منظور خود را بیان کند . و فهمید که از طریق موسیقی ، قادر است به مردم الهام ببخشد و الهام بخش میلیون ها جوان ایرانی باشد ، سپس او تصمیم گرفت تا آهنگ های خود را برای دولت مطرح کند و مجوز ارائه یک آلبوم را بگیرد . او از مقامات اداری سالیان زیادی پاسخ نشنید .او تلاش زیادی کرد و بارها و بارها سبک آهنگ های او را ( رپ ) مورد استهزاء قرار دادند تا جایی که می‌گفتند شبیه خواندن روزنامه است . تا زمانی که با تلاش های او ، برای ۶ آهنگ از ۱۰ آهنگ او ، مجوز توسط دولت جمهوری اسلامی صادر شد ، او گفت که من در آهنگ هایم نفرین نمی کنم و راجع به مسائل جنسی و تخلفات چیزی نمیگویم ، من می خواهم با افتخار در جلوی خانواده ام آهنگ هایم را اجرا کنم ، آهنگ من معمولاً با گله و شکایات از جامعه آغاز می‌شود .

اما پایان آن همیشه امید است . و اهمیت این کار ، الهام بخشیدن به نسل جدید است تا از بهترین قوه پتانسیل و نهفتهٔ خود بهره بگیرند . در ضمن ما به این نیاز داریم و به این ترتیب در طول مدت کوتاهی یاس توانست از خواندن در جلوی یک دستهٔ کوچک از مردم برای تمام ایران بخواند . موسیقی و آهنگ های او ، هم اکنون به وسیلهٔ میلیونها نفر دانلود می‌شود و به آن گوش می‌دهند و در وبسایت ها و پرشین بلاگ های مختلف می‌توان آنها را دید . در سال ۲۰۰۶ ، یاس آهنگ ” سی دی رو بشکن ” را نوشت و این درباره یک هنرپیشهٔ زن ایرانی بود که قربانی لو رفتن فیلم شخصی خود شده بود . رسوایی کار این قربانی تا جایی پیش رفت که او کار خود را از دست داد . در آواز های یاس ، افرادی مورد انتقاد قرار گرفتند که در پخش کردن رسوایی مردم دخیل بودند و از آنها خواست تا این کار شرم آور را متوقف کنند . این آهنگ ، باعث شد تا جوانان ایرانی تکانی بخورند و هزاران نفر نوشتند و اعتراف کردند که این کار ( پخش سی دی ) را کنار گذاشتند و سی دی مذکور را شکستند . این آهنگ به وسیله میلیونها نفر فقط در ایران گوش فرا داده شد و دانلود گردید .آهنگ های یاس از آب های بین المللی نیز فراتر رفته و هم اکنون صدای نسل جدید چه در ایران و چه در خارج شده است و البته اغلب به او ” توپاک فارسی ” لقب داده اند . آهنگ ” هویت من ” با افتخار میراث فارسی توسط او خوانده شد و یاد آور فیلم جنجال بر انگیز ۳۰۰ بوده است . این آهنگ به نوعی سوال و جواب ملی بوده که برای نسل های جوانتر به ویژه یهودیان ایرانی که مایلند تا خود را به فرهنگ و تاریخ غنی ایران ربط دهند بوده است . موسیقی او دارای یک فرم استاندارد جدید برای رپ فارسی می‌باشد و الهام گرفته از بسیاری از رپرهایی است که با پیام های مثبت و پر مفهوم وارد موسیقی می‌شوند . او با سایر موسیقیدانان همکاری دارد و قصد او معرفی رپ فارسی به جهان است . ضمناً یاس پیام امید و وحدت خود را به همهٔ دنیا فرستاده است و به وسیله رسانه‌های گروهی جهان از او مصاحبه به عمل آمد که شبکه CNN و BBC و نشنال جغرافیا از آن جمله هستند . او همچنین قراردادی را با شرکت نشر موسیقی آمریکا ” مدیبیا ” به امضا رساند . انتشارات اِور گرین ( همیشه سبز ) ( اورگرین ، خانهٔ آخرین کاتالوگ توپاک شکور است که به وسیله آن مجوزی برای آواز خانی یاس و توپاک شکور برای نشان دادن پل فرهنگی میان آن ها صادر شد ) . پس از عملکرهای موفق او در لندن و دوبی در سال ۲۰۰۸ ، یاس اخیراً موزیک جدیدی را نوشت و ضبط کرد و برای شنوندگان ایالات متحده اجرا خواهد کرد . سفر او تا سال ۲۰۰۹ در اروپا و استرلیا ، ادامه خواهد داشت .
وی اولین خوانندهٔ رپ است که در ایران برای پخش موسیقی مجوز گرفته است. یاس دو کنسرت در نیویورک آمریکا به همراهی سارا نایینی (خواننده بلوز) و شهرام شعرباف (از گروه راک اوهام) برگزار کرده است. اکثر ترانه‌های یاس تم اجتماعی دارند.

هم اکنون باس با سفر های خارج از کشور خود توانسته شهرت و محبوبیت بسیار زیادی در بین مردم داخل و خارج از کشور حتی افراد خارجی پیدا کند!!! بسیاری از نشریات و خبرگزاری ها و دانشگاه‌های داخل و حارج از کشور یاس را به عنوان یک رپر موفق دعوت کردند.

http://www.nosh.ir/wp-content/uploads/2013/08/00000000000.jpg

http://www.nosh.ir/wp-content/uploads/2013/08/54545454544.jpg

http://www.nosh.ir/wp-content/uploads/2013/08/545456465.jpg

http://www.nosh.ir/wp-content/uploads/2013/08/54545455.jpg

http://www.nosh.ir/wp-content/uploads/2013/08/7878787.jpg

http://www.nosh.ir/wp-content/uploads/2013/08/4545454.jpg

http://www.nosh.ir/wp-content/uploads/2013/08/997545.jpg

http://www.nosh.ir/wp-content/uploads/2013/08/454545.jpg

http://www.nosh.ir/wp-content/uploads/2013/08/47575.jpg

http://www.nosh.ir/wp-content/uploads/2013/08/45454.jpg

http://www.nosh.ir/wp-content/uploads/2013/08/02154.jpg

http://www.nosh.ir/wp-content/uploads/2013/08/uc_1803.gif

http://www.nosh.ir/wp-content/uploads/2013/08/uc_1794.gif

http://www.nosh.ir/wp-content/uploads/2013/08/uc_1788.gif

http://www.nosh.ir/wp-content/uploads/2013/08/uc_1743.gif

http://www.nosh.ir/wp-content/uploads/2013/08/uc_1424.gif

۹۰پاسخ به “یاس – یاسر بختیاری”

 • shahin:

  سلام وظیفم بود عزیزم سلامتو خودش خوند و مجددا سلام رسوند

 • محمد:

  سلام از مطلب زیبا تون ممنون . نظر من اینه که یاسر بهترین رپر ایرانیه . چون تکست های یاسر کاملا مفهومیه . صداش هم ادمو میکشه خیلی صداش قشنگه . خوانندگان ایرانی دنبال چنین صدایی هستن و مطلب اخر این که یاس خودشو گم نکرد تا مثل هر کسی که تا یه فیت میده لباس هاش بگ بشه موهاش خط خورده یا هر عجق وجق کاری دیگه ای .

 • ملیحه:

  آره .توراست میگی االان پوستر بیشتر رپر ها اومده تو بازار اما من خودمو گشتم که فقط یه پوستر از یاس پیدا کنم ام اصلا پوستر هاش تو بازار نیست.

 • حسین:

  با سلام به نظر من بهترین رپر ایرانیه که شعراش واقعا معنی داره

 • افشین:

  بی تردید حسین ابلیس بهترینه.به تن صداش دقت کنی می فهمین چی میگم. یاس هم جزو بهترین هاست.دست همشون درد نکنه.

 • سامان:

  به نظر من یاس توی رپرا حرف اول رو میزنه
  خیلی دوستت دارم یاس

 • باران:

  یاسر جون خیلی دوستت دارم امید وارم که در تمام مراحل زندگیت موفق باشی

 • ناشناس:

  دمش گرم واقعا خواننده ی خوبیه

 • یاسر بختیاری:

  من وا قعا خوشحالم که اینقدر ترفدار دارم از تمام شما تشکر میکنم

 • SAHAR:

  BOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOSH :lol:

 • یاسر بختیاری:

  یعنی که چه خانم محترم این حرکات.
  من آرزو میکنم برای تمام انهایی که مثل یه کوه پشت من هستند و انهایی که کلیپ های دیگر را به نام من زدندو من انقدر سرم شلوقه که وقت نمیکنم به انها جواب بدم واگر انها وقتشون را به کار خودشون صرف میکردند قتعا موفق میشدند.

 • سمانه:

  سلامبا اینکه مفهوم شعرات خوبه ولی متن شعرات یه کمی غلط اندازه لطفا در بیان حقایق (مثلا)اجتماعی اینقدر غلو نکن

 • بهروز:

  برای یک خواننده ایرانی که اینقدر ادعا (راست یا دروغ ) داره زشته که عکساش با زنهای لخت در بیاد و پخش بشه جای تآسف داره برای کسی که اینقدر ازش تعریف می کنن

 • یاسر بختیاری:

  بله خوب منم خجالت میکشم
  ولی خوب چیکار کنم مجبورم برای اینکه میان درخواست میکنن…
  برای جواب سمانه خانم منظورتون کدوم آهنگه؟

 • آره منم باز حالا منم یاس:

  سلام قصد توهین به یاس رو ندارم ولی میشه واقعا اونجا بشینه تا یکی یه چیزی میگه ایشونم زود جواب بده ؟ من خودم خیلی خود یاس و آهنگاشونو دوست دارم خیلی پر مفهومه ولی چطور میتونم باور کنم که خود یاس داره جواب اونا رو میده ؟! :razz:

 • یاسر بختیاری:

  خوبه خودتم داری میگی( آره منم باز اره منم یاس) شما وقتی که نظر میدید نظراتون برام ایمیل میشه نه فقط تو این سایت بلکه تو تمامی سایتا.

 • منصور:

  اگر واقعا خود یاس این نظرات رو پاسخ میده میخوام بدونم که اعتقادات ایشون چیه و چه دین و مذهبی دارند با اینکه احترام زیادی براشون قائلم و خیلی دوستشون دارم اما به نظر نمی رسه که فرد خیلی معتقدی باشند :roll:

 • یاسر بختیاری:

  همتونو سرکار گذاشتم…من محمدم واقعا که نمیخواستم بیشتر از این ادامه بدم واگر نه کاری میکردم که… :lol: :smile: ;-) :twisted: :o :grin:

 • درد ودل:

  واقعا اضحار تعسف کنم رو ی زرو سیم و گوهر تف کنم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  من داشت باورم میشد واقعا که خجالت داره
  اگر یاس ببینه تیکه بزرگت گوشته :!: :?: :???: :arrow: :cool: :cry: :evil: :grin: :idea: :lol: :mrgreen: :o :oops: :razz: :roll: :sad: :shock: :smile: :twisted: :x :| ;-) همه ی اینا نصیب تو است!!!!!!

 • بهروز:

  اولا که خیلی بیشعوری دوما که داداش خر خودتی از طرز حرفات معلوم بود که یه آدم بیسواد و بیکار که اصلا بلد نیست حرف بزنه بیشتر نیستی. معلومه که یاس اینقدر سطحی بچه گانه حرف نمی زنه!
  خوردی ؟؟؟
  نوش جونت !!! :twisted:

 • یاسر بختیاری:

  تو راست میگی سمانه خانم که باورش شد برو نظرش رو بخون ببین چی نوشته؟! :lol:
  در ضمن دردو دل هم گفت من داشت باورم میشد دیگه چی میخوایند…!
  این حرف رو(من آرزو میکنم برای تمام انهایی که مثل یه کوه پشت من هستند و انهایی که کلیپ های دیگر را به نام من زدندو من انقدر سرم شلوقه که وقت نمیکنم به انها جواب بدم واگر انها وقتشون را به کار خودشون صرف میکردند قتعا موفق میشدند.) خود اقا یاسر زده.

 • شاهین:

  یاس من از ته قلبم دوست دارم شاهین ش

 • شاهین:

  به نظر من یاس بهترین رپر ایرانه

 • یاسر بختیاری:

  دمت گرم منم همینو میگم

 • رضا:

  لنگه نداری

 • رضا رهبری:

  آقا محمد تو ونه هیچکس دیگه نمیتونه ذهنیت ما رو در مورد یاس خراب کنه

  آهنگ های اجتماعی یاس یه آهنگ معمولی نیست آهنگاش زندگیه

  فقط به مفهوم آهنگ توجه کن

  عاشقتم هم وطن…

 • mahsa:

  من یاسو واسه صداش میخوام شعرهتشم بااین که از رپ خوشم نمیاد ولی شعر هاش اجتماعی و شامل حال همس.

 • یاسر بختیاری:

  دقیقا………….
  ولی فقط یاس بلده که رپ بخوه…
  برکت رپ فارس……………….حرکت رپ یاس

 • maykel:

  اینم بگم که هیچ کسی نمیتونه ذهنیت مارو در برابر یاس تغیر بده
  عاشقتم پسر ایرونی افتخار میکنم که هموطنت هستم

  امیدوارم تا زنده ای واسه این وطن بخونی ماهم مثل کوه پشتت وایستادیم
  به امید روزی که همه با هم خوب شن

 • بهروز:

  واقعا متاسفم برای جوونای ایرانی مثل خودم که گول ظاهر فریبنده و مظلوم نمایی ها و حرف های قشنگ یاس رو خوردن بچه ها تو رو خذا قبل از اینکه چشماتونو باز کنید و ببینید که یواش یواش از خدا دور و به شیطان نزدیک شدید به خودتون بیاید این لطف خدا بود که من قبل از اینکه خیلی دیر بشه برنامه ی شوک رو دیدم

 • اکبر:

  سلام اینها چه می گویند مثلا برنامه شوک من فکر نمی کردم تو خراب کار باشی ولی به هر حال خوب ظاهر نمایی کردی طوری که هیچکس باور نمی کرد حتی خودم باز هم رو کار خودتت فکر کن ببین ایا درست است
  راستی تو اصلا به چه دین و مذهبی هستی

 • اکبر:

  خدا ازت نگذره اگر بخواهی خراب کاری کنی واز شیطان پرستان پیروی کنی

 • صدف:

  من فقط در مورد شما میتونم اینو بگم که توری مقصدتونو میگین که جوونارو واقعان تحت تائثیر قرار میده راستش من دودم عاشقتم به نظر من تو یه انسان واقعان پر مهر و احساساتی هستی راستش دوست داشتم جای یکی از خواهرات باشم. :oops: :razz:

 • ملیحه:

  بچه ها بیوگرافی جامع خواننده های باحال در وبلاگ امید حریص حتما سر بزنیدونظر هم یادتون نره مطمئن باشید پشیمون نمی شید :
  http://www.musicBseda.iranblog.com

 • یاسر بختیاری:

  بابا شماها باورتون شده من یاسم؟ بابا به پیر به پیغمبر نیستم.
  عجب غلتی کردم بابا!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • آریو:

  با عرض سلام
  رپ زیاد گوش نمیدم ولی یاس و هیچکس و عرفان رو توی رپ قبول دارم ;-)

 • یاسر بختیاری:

  سلام

 • farhad:

  یاس زندگی منه تو جنوب تهران هم یکی از طرفدارای پروپاقرصشم